• Hızlı Erişim
 • Duyurular
 • Duyurular

  Dergimizin Eylül 2021 sayısı yayımlanmıştır.

   

  TR DIZIN 2020 Etik Kriterleri  kapsamında, dergimize 2020 yılında gönderilen ve gönderilecek olan yayınlar için Etik Kurul Belgesi zorunlu olacaktır. Bu kapsamda etik kurul izni gerektiren çalışmalar için makalenin yöntem bölümünde ilgili Etik Kurul Onayı ile ilgili bilgilerin (kurul-tarih-sayı) yer verilmesi gerekecektir. Bu nedenle dergimize makale gönderimi yapacak olan aday yazarlarımızın ilgili kriteri göz önünde bulundurarak makalelerini düzenlemeleri önemle rica olunur.

   

   

   


  Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


  Creative Commons Lisansı
  Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

Abstract


Chinese of Karı Çor Tigin Inscription and the Genealogy of Karı Çor Tigin
There are Chinese and Göktürk letter Uigur texts on Karı Çor Tigin mausoleum inscription that preserved at West Market Museum, in Xi’an, People’s Republic of China. Göktürk letter Uigur text has feature being first inscription which is found at center of Tang Khanate. In this article, there are Chinese text of Karı Çor Tigin mausoleum inscription, Turkish translation of this text, (According to Karı Çor Tigin inscription and Chinese resources) estimates about the genealogy of Karı Çor Tigin.

Keywords
Karı Çor Tigin, Karı Çor Tigin inscription, Chinese of Karı Çor Tigin inscription, the genealogy ofAdres :Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Görükle Kampüsü Nilüfer/BURSA
Telefon :+90224 294 18 85 Faks :
Eposta :tekedergisi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri