• Hızlı Erişim
 • Duyurular
 • Duyurular

  Dergimizin Aralık sayısı yayımlanmıştır.

   

  TR DIZIN 2020 Etik Kriterleri  kapsamında, dergimize 2020 yılında gönderilen ve gönderilecek olan yayınlar için Etik Kurul Belgesi zorunlu olacaktır. Bu kapsamda etik kurul izni gerektiren çalışmalar için makalenin yöntem bölümünde ilgili Etik Kurul Onayı ile ilgili bilgilerin (kurul-tarih-sayı) yer verilmesi gerekecektir. Bu nedenle dergimize makale gönderimi yapacak olan aday yazarlarımızın ilgili kriteri göz önünde bulundurarak makalelerini düzenlemeleri önemle rica olunur.

   

   

   


  Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


  Creative Commons Lisansı
  Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

Abstract


Religious and Mystical Component at Novels by Afet (Muhteremoğlu) Ilgaz
Intellectual and spiritual phenomenon of religion and mysticism an important role in shaping the structure, at the same time, a factor in forming the culture of societies. In other words, belief holds an important place in people’s live. Religion and mysticism have special place in social life, are subject of many novels in the art world. Afet (Muhteremoğlu) Ilgaz who is one of the writer of the Turkish literature in the Republican period give wide range of subjects religion and mysticism in her novels. In this study, religious and mystical elements in the novels of Afet Ilgaz mentioned issues with emphasis on the author's approach were given.

Keywords
Afet Ilgaz and her novels, religion, mysticism, morals.Adres :Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Görükle Kampüsü Nilüfer/BURSA
Telefon :+90224 294 18 85 Faks :
Eposta :tekedergisi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri