• Hızlı Erişim
 • Duyurular
 • Duyurular

  Dergimizin Eylül 2021 sayısı yayımlanmıştır.

   

  TR DIZIN 2020 Etik Kriterleri  kapsamında, dergimize 2020 yılında gönderilen ve gönderilecek olan yayınlar için Etik Kurul Belgesi zorunlu olacaktır. Bu kapsamda etik kurul izni gerektiren çalışmalar için makalenin yöntem bölümünde ilgili Etik Kurul Onayı ile ilgili bilgilerin (kurul-tarih-sayı) yer verilmesi gerekecektir. Bu nedenle dergimize makale gönderimi yapacak olan aday yazarlarımızın ilgili kriteri göz önünde bulundurarak makalelerini düzenlemeleri önemle rica olunur.

   

   

   


  Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


  Creative Commons Lisansı
  Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

Abstract


Old Turkic Inscriptions in Baga Khairkhan
There are many inscriptions written with Gokturk letters in the Mongolian Republic and the number of such inscriptions increases every passing day. One of such inscriptions was found by Mongolian-Monaco Common Archaeological Researches Team in 2008 and its photographs were published. Thereupon, Rincinkhorol MUNKHTULGA who went to the region in 2010 both prepared epigraphical documentation of those inscriptions and discovered a new inscription written with Gokturk letters in the same region. This article comprises of epigraphical documentation and images of the inscriptions turned out to be written for Tengri Khan, one of the khans of II. Gokturk Khaganate.

Keywords
Mongolia, Baga Khairkhan, Gokturk, Tengri Khan, inscription.Adres :Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Görükle Kampüsü Nilüfer/BURSA
Telefon :+90224 294 18 85 Faks :
Eposta :tekedergisi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri