• Hızlı Erişim
 • Duyurular
 • Duyurular

  TR DIZIN 2020 Etik Kriterleri  kapsamında, dergimize 2020 yılında gönderilen ve gönderilecek olan yayınlar için Etik Kurul Belgesi zorunlu olacaktır. Bu kapsamda etik kurul izni gerektiren çalışmalar için makalenin yöntem bölümünde ilgili Etik Kurul Onayı ile ilgili bilgilerin (kurul-tarih-sayı) yer verilmesi gerekecektir. Bu nedenle dergimize makale gönderimi yapacak olan aday yazarlarımızın ilgili kriteri göz önünde bulundurarak makalelerini düzenlemeleri önemle rica olunur.

   

   

   


  Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


  Creative Commons Lisansı
  Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

Abstract


THE PLACE OF ZAFER HANIM AND AŞK-I VATAN IN TURKISH LITERATURE
The first novel experiment in Turkish Literature is Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat of Şemsettin Sami. However, the first example of literary novel is considered İntibah of Namık Kemal. In Tanzimant period, along with men, women also gave examples of novel. Zafer Hanım was one of the female writers of the period. This research is focused on Aşk-ı Vatan (The Love of Motherland) which was a novel that was published in 1877. This study, which is an example of qualitative research, searches the answers for two questions; is Zafer Hanım the first female novelist of Turkish Literature and what is the place of Aşk-ı Vatan in our literary history.

Keywords
Zafer Hanım, Aşk-ı Vatan, novel, firsts in our literature.Adres :Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Görükle Kampüsü Nilüfer/BURSA
Telefon :+90224 294 18 85 Faks :
Eposta :tekedergisi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri