• Hızlı Erişim
 • Duyurular
 • Duyurular

  Dergimizin Eylül 2021 sayısı yayımlanmıştır.

   

  TR DIZIN 2020 Etik Kriterleri  kapsamında, dergimize 2020 yılında gönderilen ve gönderilecek olan yayınlar için Etik Kurul Belgesi zorunlu olacaktır. Bu kapsamda etik kurul izni gerektiren çalışmalar için makalenin yöntem bölümünde ilgili Etik Kurul Onayı ile ilgili bilgilerin (kurul-tarih-sayı) yer verilmesi gerekecektir. Bu nedenle dergimize makale gönderimi yapacak olan aday yazarlarımızın ilgili kriteri göz önünde bulundurarak makalelerini düzenlemeleri önemle rica olunur.

   

   

   


  Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


  Creative Commons Lisansı
  Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

Abstract


GODOT’YU BEKLERKEN VE CLINTON GODSON ADLI ESERLERDE YAŞAMIN ANLAMSIZLIĞI
Bu makale Samuel Beckett’ın Godot’yu Beklerken (1948) ile Leyla Erbil’in Clinton Godson (1970) adlı eserlerinin karşılaştırmalı bir çalışmasıdır. İlki absürd bir oyun; ikincisi, modern edebiyatta geleneksel formları yıkan kısa absürd bir öyküdür. Beckett ve Erbil’in eserlerindeki saçmalık ve yaşamın anlamsızlığı kavramları üzerine odaklı olan bu çalışmada, her iki eseri de kapsayan saçma ve anlamsız konuşmalar bir yana, hiçbir çözüme ulaşamayan sonsuz bekleyiş ve sorgulayışlar, bir başka deyişle beyhude sorgulayışlar ve ironik bekleyişler karşılaştırmalı edebiyat yöntemi ışığında tartışılacak ve değerlendirilecektir.

Keywords
Anlamsızlık, saçma, ironi, mizah, postmodernizm, varoluşçuluk, nihilizm.Adres :Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Görükle Kampüsü Nilüfer/BURSA
Telefon :+90224 294 18 85 Faks :
Eposta :tekedergisi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri