• Hızlı Erişim
 • Duyurular
 • Duyurular

  Dergimizin Eylül 2021 sayısı yayımlanmıştır.

   

  TR DIZIN 2020 Etik Kriterleri  kapsamında, dergimize 2020 yılında gönderilen ve gönderilecek olan yayınlar için Etik Kurul Belgesi zorunlu olacaktır. Bu kapsamda etik kurul izni gerektiren çalışmalar için makalenin yöntem bölümünde ilgili Etik Kurul Onayı ile ilgili bilgilerin (kurul-tarih-sayı) yer verilmesi gerekecektir. Bu nedenle dergimize makale gönderimi yapacak olan aday yazarlarımızın ilgili kriteri göz önünde bulundurarak makalelerini düzenlemeleri önemle rica olunur.

   

   

   


  Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


  Creative Commons Lisansı
  Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

Abstract


ON THE SOURCE OF THE TEXTS OF ORHUN INSCRIPTIONS IN THE BOOK “KÖKTÜRKÇE VE ESKİ UYGURCA DERSLERİ”
The “textbooks” are one of the reference works regarding the Old Turkic Language. The book Kokturkish and Old Uighur Courses (Köktürkçe ve Eski Uygurca Dersleri), written by Mehmet ÖLMEZ and published by Kesit publications, also falls in this category. The textbook titled Kokturkish and Old Uighur Courses (Köktürkçe ve Eski Uygurca Dersleri) consists of two parts and a dictionary is attached to it. This article provides information about the sources of the texts related to Orhun Inscriptions in the first chapter (Kokturkish Courses) of Kokturkish and Old Uighur Courses and it is emphasized that, even if not referenced, the texts belonging to the Orhun Inscriptions in the book are taken from (Present Situation of the Orhun Inscriptions) Orhun Yazıtlarının Bugünkü Durumu, prepared by Cengiz ALYILMAZ.

Keywords
Prof. Dr. Mehmet ÖLMEZ, Kokturkish and Old Uighur Courses (Köktürkçe ve Eski Uygurca Dersleri), OrhuAdres :Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Görükle Kampüsü Nilüfer/BURSA
Telefon :+90224 294 18 85 Faks :
Eposta :tekedergisi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri