• Hızlı Erişim
 • Duyurular
 • Duyurular

  TR DIZIN 2020 Etik Kriterleri  kapsamında, dergimize 2020 yılında gönderilen ve gönderilecek olan yayınlar için Etik Kurul Belgesi zorunlu olacaktır. Bu kapsamda etik kurul izni gerektiren çalışmalar için makalenin yöntem bölümünde ilgili Etik Kurul Onayı ile ilgili bilgilerin (kurul-tarih-sayı) yer verilmesi gerekecektir. Bu nedenle dergimize makale gönderimi yapacak olan aday yazarlarımızın ilgili kriteri göz önünde bulundurarak makalelerini düzenlemeleri önemle rica olunur.

   

   

   


  Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


  Creative Commons Lisansı
  Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

Eğitim Kurumlarında Gerçekleştirilen Ders Dışı Etkinliklerin Sınıflandırılmasına Yönelik Bir Öneri
(A Suggestion for the Classification of Extracurricular Activities in Educational Institutions )

Yazar : Erdoğan KÖSE    
Türü : Telif
Baskı Yılı : 2013
Sayı : 2/2
Sayfa : 336-353
Doi : http://dx.doi.org/10.7884/teke.151


Özet
Bu çalışmanın amacı, eğitim kurumlarında formal öğretim etkinliklerinin dışında kalan ve öğrencilerin gelişimlerini doğrudan etkileyen ders dışı etkinliklerin neler olduğunu belirlemek ve bu etkinlikleri belirli özelliklerine göre sınıflandırmaktır. Bu temel amaç doğrultusunda, eğitim kurumlarında gerçekleştirilen ders dışı etkinlikler tespit edilmiştir. Buna bağlı olarak yerli ve yabancı literatür taranmış ve ders dışı etkinliklerin kapsamı ve sınırları belirlenmeye çalışılmıştır. İçeriği ve sınırları belirlenen etkinlikler, belirli özelliklerine göre gruplandırılmıştır. Sonuç olarak, ders dışı etkinlikler özellikleri itibariyle sınıflandırılmıştır.

Anahtar Kelimeler
Öğrenci, ders dışı etkinlikler, sınıflandırma

Abstract
The purpose of this study is to determine and classify out of class activity in educational institutions that affect students development directly. To do this, out of class activities were identified that realized in educational institutions. In addition, national and international literature were rewied and tried to determine scopes and limitations of out of class activities. This activities were grouped in accordane with distinct features. As a result, out of class activities were classified.

Keywords
Student, out of class activity, classify

Adres :Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Görükle Kampüsü Nilüfer/BURSA
Telefon :+90224 294 18 85 Faks :
Eposta :tekedergisi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri