• Hızlı Erişim
 • Duyurular
 • Duyurular

  Dergimizin Eylül sayısı yayımlanmıştır.

   

  TR DIZIN 2020 Etik Kriterleri  kapsamında, dergimize 2020 yılında gönderilen ve gönderilecek olan yayınlar için Etik Kurul Belgesi zorunlu olacaktır. Bu kapsamda etik kurul izni gerektiren çalışmalar için makalenin yöntem bölümünde ilgili Etik Kurul Onayı ile ilgili bilgilerin (kurul-tarih-sayı) yer verilmesi gerekecektir. Bu nedenle dergimize makale gönderimi yapacak olan aday yazarlarımızın ilgili kriteri göz önünde bulundurarak makalelerini düzenlemeleri önemle rica olunur.

   

   

   


  Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


  Creative Commons Lisansı
  Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

Terekeme-Karapapah Türkleri Kaynakçası
(Terekeme-Karapapah Turks Bibliography )

Yazar : Muhammet KEMALOĞLU    
Türü : Telif
Baskı Yılı : 2012
Sayı : 2
Sayfa : 111-128
Doi : http://dx.doi.org/10.7884/teke.32


Özet
Tarihin iyi bir şekilde araştırılması, pek çok konunun açıklığa kavuşması, bugün güncelliğini koruyan konuların daha iyi bir şekilde açıklanabilmesi, ancak tarihin kaynaklarına inmekle mümkündür. Hazırladığımız bu bibliyografyada Terekeme-Karapapah Türkleri ile alakalı Tezleri, Kitapları ve Makaleleri, Sempozyum Kitapları, Dergi Özel Sayıları, Ansiklopedilerde bulunan Terekeme-Karapapah Türkleri ile alakalı eserleri birlikte verdik.

Anahtar Kelimeler
Türk Tarihi, Kaynak, Türk Kültürü, Terekeme-Karapapah Türkleri

Abstract
Investigation of a good way of history, to clarify many issues, remains timely today in a better way to explain the issues, but it is possible to reach a source of history.Bibliography related to the Turks that we prepare Terekemes-Karapapah theses, booksand manuscripts, Symposium Books, Magazine special issues, relevant to the works ofencyclopedias with the Turks gave the Terekemes-Karapapah.

Keywords
Turkish History, Research, Turkish literature, Terekemes-Karapapah

Adres :Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Görükle Kampüsü Nilüfer/BURSA
Telefon :+90224 294 18 85 Faks :
Eposta :tekedergisi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri