• Hızlı Erişim
 • Duyurular
 • Duyurular

  Dergimizin Mart 2021 sayısı yayımlanmıştır.

   

  TR DIZIN 2020 Etik Kriterleri  kapsamında, dergimize 2020 yılında gönderilen ve gönderilecek olan yayınlar için Etik Kurul Belgesi zorunlu olacaktır. Bu kapsamda etik kurul izni gerektiren çalışmalar için makalenin yöntem bölümünde ilgili Etik Kurul Onayı ile ilgili bilgilerin (kurul-tarih-sayı) yer verilmesi gerekecektir. Bu nedenle dergimize makale gönderimi yapacak olan aday yazarlarımızın ilgili kriteri göz önünde bulundurarak makalelerini düzenlemeleri önemle rica olunur.

   

   

   


  Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


  Creative Commons Lisansı
  Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

PROF. DR. ŞİNASİ TEKİN İLE ANILAR VE YAZIŞMALAR
(MEMORIES AND CORRESPONDENCES WITH ŞİNASİ TEKİN )

Yazar : Label    Label
Türü : Diğer
Baskı Yılı : 2014
Sayı : 3/4
Sayfa : 190-199
Doi : http://dx.doi.org/10.7884/teke.370


Özet
Prof. Dr. Şinasi TEKİN, Türklük bilimi alanı içine giren hemen hemen her konuda bilgi sahibi olan ender bilim adamlarından biridir. Bu yazı ölümünün onuncu yıl dönümünde Prof. Dr. Şinasi TEKİN’i anmak ve onu unutturmamak için yazılmıştır. Prof. Dr. Şinasi TEKİN ile Serkan ŞEN arasındaki beş yazışmayı içeren yazı sayesinde, Şinasi TEKİN’in genç bilim adamlarının çalışmalarına gösterdiği ilgi, onların çalışmalarına verdiği destek ve TEKİN’in bilimsel anlayışı dikkatlere sunulmaktadır.

Anahtar Kelimeler
Prof. Dr. Şinasi TEKİN, Türklük bilimi, tez çalışmaları, yazışmalar.

Abstract
Prof. Dr. Şinasi TEKİN is one of precious scholars who has information about almost all topic in Turcology. This article was written to memorialize and not to be forgetten Prof. Dr. Şinasi TEKİN in his tenth death anniversary. On account of this article that includes five correspondences with Prof. Dr.Şinasi TEKİN and Serkan ŞEN, it is presented to the attention his interest to studies of young scholars, support to their studies and Tekin’s scientific understanding.

Keywords
Prof. Dr. Şinasi TEKİN, Turcology, thesis study, correspondences.

Adres :Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Görükle Kampüsü Nilüfer/BURSA
Telefon :+90224 294 18 85 Faks :
Eposta :tekedergisi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri