• Hızlı Erişim
 • Duyurular
 • Duyurular

  Dergimizin Eylül sayısı yayımlanmıştır.

   

  TR DIZIN 2020 Etik Kriterleri  kapsamında, dergimize 2020 yılında gönderilen ve gönderilecek olan yayınlar için Etik Kurul Belgesi zorunlu olacaktır. Bu kapsamda etik kurul izni gerektiren çalışmalar için makalenin yöntem bölümünde ilgili Etik Kurul Onayı ile ilgili bilgilerin (kurul-tarih-sayı) yer verilmesi gerekecektir. Bu nedenle dergimize makale gönderimi yapacak olan aday yazarlarımızın ilgili kriteri göz önünde bulundurarak makalelerini düzenlemeleri önemle rica olunur.

   

   

   


  Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


  Creative Commons Lisansı
  Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

Abdurrahim Karakoç
(Abdurrahim Karakoç )

Yazar : Ramazan AVCI    
Türü : Telif
Baskı Yılı : 2012
Sayı : 2
Sayfa : 90-102
Doi : http://dx.doi.org/10.7884/teke.59


Özet
Abdurrahim Karakoç, Türk şiirinin son 50 yılına damgasını vurmuş, yüzlerce şairi etkilemiş, şiirleriyle milyonlarca insana ulaşmayı başarmış özü ve sözü bir olan bilge bir halk şairidir. Bu yazı 7 Nisan 1932 tarihinde Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinin Celâ köyünde dünyaya gelen; 07.06.2012 tarihinde Ankara’da vefat eden Abdurrahim Karakoç’un hayatı, eserleri, sanatı, edebî kişiliği ile ilgili bilgileri içermektedir.

Anahtar Kelimeler
Abdurrahim Karakoç, şair, şiir, eser, edebî kişilik.

Abstract
Abdurrahim Karakoç is same own and word a wise folk poem who marked the last 50 year of Turkish poetry, affected hundreds poet, managed to reach millions people. This study contain related to information of live, works, art, literary personality of Abdurrahim Karakoç who was born in Cela village of Elbistan, Kahramanmaras at 7 April 1932 and die at 07.06.2012 in Ankara.

Keywords
Abdurrahim Karakoç, poet, poem, work, literary personality.

Adres :Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Görükle Kampüsü Nilüfer/BURSA
Telefon :+90224 294 18 85 Faks :
Eposta :tekedergisi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri